رابطه جنسی بعد از پروتز سینه

رابطه جنسی بعد از پروتز سینه

رابطه جنسی بخش سالمی از زندگی همه انسان‌ها است اما افرادی که به تازگی جراحی پروتز سینه را انجام داده‌اند باید در انجام رابطه جنسی عجله نکنند و در زمان مناسب و پس از گذشتن دوران نقاهت به زندگی عادی خود ادامه دهند. برای اینکه از زمان مناسب سکس بعد از پروتز سینه آگاه شوید تا هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید به خواندن این مطلب ادامه دهید.

چه مدت پس از پروتز سینه می‌توان رابطه جنسی برقرار کرد؟

چه مدت پس از پروتز سینه می‌توان رابطه جنسی برقرار کرد؟

اگرچه ممکن است محدود کردن فعالیت جنسی برای شما ناراحت کننده باشد، اما مهم است که منتظر بمانید تا سینه‌های شما به اندازه کافی سلامت خود را بدست بیاورند تا به فعالیت‌های زندگی عادی خود بپردازید. دو نگرانی بزرگ در مورد جراحی سینه پارگی پروتزها و خونریزی است که می‌تواند در اثر فعالیت بدنی بیش از حد از جمله رابطه جنسی رخ دهد.

برای عمل سینه، بهتر است حداقل چهار هفته (یک ماه) برای انجام رابطه جنسی صبر کنید. به برش‌های محل جراحی خود توجه کنید، اگر به درستی از آنها مراقبت نشود، مستعد عفونت و خونریزی می‌شوند.

پس از دو هفته اول، با دقت و به آرامی به صمیمیت فیزیکی نزدیک شوید. هنگام داشتن رابطه جنسی پس از پروتزسینه، از مالش یا حرکت دادن سینه خودداری کنید.

چرا نباید بعد از پروتز سینه رابطه جنسی داشت؟

چرا نباید بعد از پروتز سینه رابطه جنسی داشت؟

این سوالی است که بسیاری از بیماران پس از انجام پروتز سینه از خود می پرسند. اکثر بیماران برای اینکه جذاب‌تر به نظر برسند، جراحی پروتز سینه را انجام می دهند. آنها ظاهر و احساس بهتری دارند و می خواهند آن را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارند. اما آیا رابطه جنسی زودهنگام بعد از جراحی بزرگ کردن سینه بی خطر است؟ نتایج نهایی بزرگ کردن سینه پس از پروتز سینه ممکن است مدتی طول بکشد تا نشان داده شود. این بدان معناست که سینه‌های شما ممکن است در هفته‌های اول پس از جراحی بهترین ظاهر را نداشته باشند.

بیش از آن، شریک زندگی شما باید بداند که از هر نوع فشار قفسه سینه باید اجتناب شود. این به این معنی است که کشیدن سینه یا مالش شدید آن می تواند باعث درد شود. علاوه بر این، وزن همسرتان در جلو (و قفسه سینه) می‌تواند باعث ناراحتی و حتی عوارض احتمالی (مانند جابجایی ایمپلنت) شود. علاوه‌براین، سکس پس از پروتز سینه می‌تواند خطر عفونت در ناحیه جراحی را به همراه داشته باشد.

سوالات متداول

چه مدت پس از پروتز سینه می‌توانم به سینه‌هایم دست بزنم؟

پس از پروتز سینه باید به مدت یک ماه از دست زدن و ماساژ سینه‌ها اجتناب نمایید زیرا این کارها موجب جابجایی پروتزها و تغییر شکل سینه‌های شما می‌شود.

آیا پروتز سینه بر رابطه جنسی با همسرم تاثیرگذار است؟

بله، پروتز سینه بر زیبایی اندام شما می‌افزاید و رابطه جنسی شما را حدود 30 درصد بهتر می‌کند اما در برخی موارد بانوان گفته‌اند که پس از جراحی پروتز سینه احساس لمس در سینه‌های خود را از دست داده‌اند ولی همسرشان از زیبایی سینه‌های آنها پس از پروتز سینه راضی می‌باشد.

آیا پروتز سینه در ابتدا کوچکتر به نظر می رسد؟

پس از جراحی، ایمپلنت‌ها به دلیل سفتی پوست بیمار در آن ناحیه، تمایل دارند که پنهان شوند بنابراین فشرده می‌شوند و کوچک به نظر می‌رسند. پس از گذشت یک ماه ایمپلنت‌ها کم کم از حالت فشرده خود خارج می‌شوند و هر ماه بزرگتر از ماه قبل خود می‌شوند.

همسرم سینه‌هایم را فشرده است آیا پروتز سینه من جابجا شده است؟

اگر فشردن و مالش همسر شما آرام بوده و تغییر شکلی در سینه‌های خود احساس نمی‌کنید هیچ جای نگرانی نیست البته سعی کنید از این کار به مدت یک ماه به طور جدی خودداری نمایید اما اگر پس از فشردن سینه‌هایتان احساس درد و خونریزی در ناحیه جراحی دارید و احساس می‌کنید که پروتز سینه‌های شما جابجا شده است حتما به جراح خود مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

3.5 4 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.