چگونه در خانه لاک ژل (ژلیش ناخن) بزنیم؟

چگونه در خانه لاک ژل (ژلیش ناخن) بزنیم؟

با وجود دوران کرونا عده‌ای از افراد از رفتن به سالن‌های زیبایی و انجام خدمات خودداری می‌کنند و تمایل دارند تا در منزل ناخن‌های خود را ژلیش کنند. علاوه‌براین لاک ژل پس از چند هفته نیاز به تمدید کردن دارد و باید هزینه‌ای مجدد برای انجام آن بپردازید؛ به هیمن علت بسیاری از افراد تمایل دارند تا به انجام ژلیش ناخن در منزل بپردازند. در این مطلب از زیبایی مگ به صورت گام به گام به شما می‌آموزیم تا چگونه در خانه لاک ژل بزنید.

وسایل مورد نیاز برای زدن لاک ژل در خانه

وسایل زیر برای انجام ژلیش ناخن در خانه ضروری هستند:

  1. سوهان ناخن
  2. لاک ژل یا لاک معمولی
  3. بیس ژل
  4. تاپ ژل یا همان Top coat‌
  5. دستگاه لاک خشک کن UV

آموزش ژلیش ناخن در منزل

قدم اول: در ابتدا ناخن‌های خود را به هر فرمی که دوست دارید سوهان بکشید و گوشه‌های ناخن خود را به عقب بکشید.

قدم اول ژلیش ناخن در منزل

قدم دوم: اگر از لاک معمولی استفاده می‌کنید نیاز نیست تا صدف ناخن خود را سوهان بکشید اما اگر از لاک ژل استفاده می‌کنید نیاز است تا حتما صدف ناخن خود را کمی سوهان بکشید و چند خط روی آن ایجاد نمایید.

قدم سوم: در این مرحله نیاز است تا بیس ژل را بر روی ناخن‌های خود بزنید و سپس دستتان را درون دستگاه خشک کننده لاک که حاوی لامپ‌های LED است به مدت دو دقیقه قرار دهید. پس از اینکه بیس ژل شما به صورت کامل خشک شد به سراغ مرجله بعد بروید.

قدم سوم ژلیش کردن ناخن در خانه

قدم چهارم: در این مرحله از لاک ژل یا لاک معمولی خود بر روی دستتان بزنید و سعید کنید سر ناخن‌های خود را در آخر توسط فرچه لاک ببندید. سپس دستتان را درون دستگاه UV قرار دهید تا لاک‌های شما خشک شود.

قدم چهارم زدن لاک ژل در خانه با کمترین وسایل

قدم پنجم: اکنون نوبت استفاده از تاپ ژل ناخن است. در این مرحله از تاپ ژل بر روی ناخن‌های خود بزنید و دستانتان را به مدت چهار دقیقه درون در دستگاه خشک کننده لاک ژل بگذارید. پس از این مرحله ژلیش ناخن‌های شما تمام می‌شود و در کمترین زمان ممکن توانسته‌اید ناخن‌های خود را در منزل ژلیش نمایید.

نکات مراقبتی برای انجام ژلیش ناخن در منزل

برای زدن لاک ژل در خانه کافی است تا چند نکته را رعایت فرمایید تا از عوارض ژلیش ناخن جلوگیری کنید. برای این کار کافی است تا:

  • قبل از قرار دادن دستان خود درون دستگاه خشک کننده لام ناخن کمی بر روی دستان خود کرم ضد آفتاب بزنید تا از خطراتی که نور این دستگاه برای پوست دارد جلوگیری کنید.
  • از یک ضد قارچ ناخن پس از زدن بیس ژل استفاده نمایید تا در صورت ژلیش بودن ناخن‌های شما در طولانی مدت ناخن‌ها و دستان شما دچار مشکل نشوند.
  • برای پاک کردن لاک ژل خود از سوهان برقی استفاده کنید. بسیاری از افراد برای پاک کردن لاک ژل خود از همان سوهان‌های معمولی استفاده می‌کنند که ممکن است باعث ساییدگی بیشتر صدف ناخن شود و برای شما مشکل ایجاد کنند؛ به همین علت پیشنهاد می‌شود برای پاک کردن ژلیش ناخن از سوهان برقی با قدرت معمولی استفاده شود.

امیدواریم تا با استفاده از این مطلب بتوانید به راحتی ناخن‌های خود را در منزل ژلیش نمایید و از زیبایی دستان خود لذت ببرید.

خدمات تزریق ژل و بوتاکس و آنزیم

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

5 3 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

2 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
sara
فروردین 17, 1402 6:57 ب.ظ

سلام حتما باید بیس کوت را زیر لاک زد؟

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.