پروتز سینه: انواع پروتز + نکات مراقبتی + هزینه جراحی و …

پروتز سینه

پروتز سینه زیبایی خاصی را به اندام خانم‌ها می‌بخشد و باعث احساس رضایت، افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی زناشویی آنها می‌شود. ممکن است بانوان به علت افزایش سن، شیردهی، بارداری و … از فرم سینه‌های خود راضب نباشند یا دچار سینه‌های افتاده یا با فرم نامناسب باشند و برخی دیگر از بانوان به صورت ارثی دارای سینه‌هایی کوچک هستند که همیشه آرزو دارند تا سایز آنها را افزایش دهند. جراحی پروتز سینه دقیقا به شما کمک می‌کند که شلی، افتادگی، اندازه نامتقارن سینه‌ها و هر چیزی که درشکل سینه‌هایتان شما را آزار می‌دهد را اصلاح نمایید. بنابراین اگر قصد جراحی پروتز سینه را دارید تا انتهای این مطلب همراه زیبایی مگ باشید تا هر چیزی که لازم است تا برای جراحی زیبایی و کاشت سینه بدانید را به شما بگوییم.

کاندیدای مناسب جراحی پروتز سینه

کاندیدای مناسب جراحی پروتز سینه

 • افراد بالای 18 سال
 • افراد غیر بادار و شیرده
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که از سلامت جسمانی کامل برخوردار هستند.
 • افراد دارای سینه‌های کوچک، افتاده و شل
 • افرادی که سینه‌های آنها با فرم بدن آنها سازگار نیست.

نکات مراقبتی قبل از جراحی پروتز سینه

 • آزمایش‌هایی که پزشک قبل از عمل برای شما تجویز می‌کند را حتما انجام دهید تا پزشکتان مطمئن شود که کم خونی ندارید و در سلامت جسمانی قرار دارید.
 • از باردار نبودن خود مطمئن شوید؛ البته پزشک آزمایش‌هایی را برای اطمینان از عدم بارداری شما تجویز می‌کند.
 • اگر دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند سرطان سینه، دیابت، بیماری‌های قلبی، آسم و … هستید یا قبلا دچار اینگونه بیماری‌ها بودید، حتما به جراح زیبایی و متخصص خود اطلاع دهید.
 • شب قبل از جراحی حتما دوش بگیرید زیرا ممکن است به مدت دو هفته پس از عمل نتوانید به حمام بروید.
 • 8 ساعت قبل ازجراحی پروتز سینه مطلقا چیزی نخورید و حتی آب نیز ننوشید.
 • از مصرف داروهای هورمونی و ضد بارداری دو هفته پس از عمل خودداری کنید زیرا اینگونه داروها می‌توانند عمل شما را با مشکل مواجه نمایند و باعث لخته شدن خون شوند.

روش انجام جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و مدت آن حدودا از یک الی سه ساعت با توجه به نوع مشکل سینه‌های فرد به طول می‌انجامد. جراحی کاشت پروتز سینه با توجه به نوع تغییری که بیمار می‌خواهد در سینه‌های خود ایجاد نماید و همچنین صلاحدید پزشک به سه صورت انجام می‌گیرد که عبارتند از برش زیر بغل، برش در هاله سینه و برش زیر سینه که پس از برش ناحیه مدنظر و خالی کردن بافت سینه و جدا کردن آن از عضلات، پروتز سینه در محل خالی شده قرار داده می‌شود.

دوران نقاهت و نکات مراقبتی پس از جراحی پروتز سینه

دوران نقاهت و نکات مراقبتی پس از جراحی پروتز سینه

پس از جراحی پروتز سینه برای داشتن بهترین نتیجه از جراحی لازم است تا نکات مراقبتی که پزشک پس از جراحی کاشت سینه به شما می‌گوید را به خوبی انجام دهید تا بدون کوچکترین مشکلی به نتیجه مورد انتظار خود دست یابید. جراحان زیبایی مجرب معمولا نکات مراقبتی زیر را در طول دوران نقاهت پس از جراحی پروتز سینه به بیماران می‌گویند:

 • استفاده از سوتین‌های مخصوص پس از جراحی پروتز سینه برای کاهش تورم و درد پس از جراحی
 • مراجعه به جراح زیبایی خود به مدت چند روز یکبار و چکاپ‌های دوره‌ای
 • لازم است تا بیمار به مدت 4 هفته از انجام فعالیت‌های سنگین و سرکار رفتن اجتناب نمایید و در استراحت مطلق به سر ببرد.
 • اگر در هفته اول پس از جراحی احساس درد و خونریزی از نوک سینه داشتید حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا داروهایی را برای شما تجویز نماید.
 • حتما از مسکن‌هایی که پزشک برای کنترل درد شما تجویز کرده است استفاده نمایید و غیر از آن از داروی مسکن دیگری استفاده نکنید.
 • به مدت دو ماه پس از عمل به صورت طاق باز بخوابید و بالش‌هایی را در دور خود قرار دهید تا از غلتیدن شما جلوگیری نمایند.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

پزشکان از دو نوع پروتز آب نمکی یا سالین و پروتز سیلیکونی استفاده می‌نمایند که این دو نوع پروتز از نظر شکل ظاهری و حجم به دو دسته تقسیم می‌شوند:

پروتزهای سینه بر اساس شکل ظاهری

پروتزها بر اساس شکل ظاهری فرم گرد و اشکی دارند. پروتزهای اشکی برای افرادی مناسب است که سینه‌های آنها در بالای پستان حجم کمتری دارد که این مورد باعث می‌شود تا سینه‌های آنها دور از هم دیده شوند. پروتز اشکی در هر دو سینه سمت چپ و راست قابل اجرا است.

پروتزهای گرد نیز برای افرادی مناسب است که می‌خواهند تمام قسمت سینه‌های خود را بزرگ کنند و بزرگ کردن سینه‌های آنها طبیعی بنظر برسد. درست است که این پروتز سینه گرد برای بزرگ کردن تمام قسمت سینه به کار می‌رود اما معمولا در قرار دادن این نوع پروتز، حجم کمتری به بالای پستان‌ها تعلق خواهد گرفت.

پروتزهای سینه بر اساس حجم

پروتزهای سینه بر اساس حجم نیز به سه دسته پروتز سینه با حجم کم، پروتز با حجم متوسط و پروتز با حجم زیاد است که با توجه به صلاحدید پزشک و اندازه مدنظر شما برای سینه‌هایتان، پزشک حجم‌های متفاوت ایمپلنت‌های سینه را به شما نشان خواهد داد.

عوارض جانبی جراحی پروتز سینه

عوارض جانبی جراحی پروتز سینه

هیچ جراحی زیبایی بدون عوارض حانبی نمی‌باشد بنابراین جراحی پروتز سینه نیز در برخی موارد عوارضی همچون درد، خونریزی از نوک سینه، التهاب و تورم، قرمزی، پارگی پروتزها و … را دربرداشته باشد. در صورت بروز کوچکترین عوارض فورا با پزشک خود تماس بگیرید تا از بروز عوارض جانبی شدیدتر جلوگیری شود.

نکته: شما با مراجعه به یک جراح زیبایی مجرب و متخصص جراحی پروتز سینه می‌توانید عوارض جانبی پس از جراحی را به حداقل برسانید.

ماندگاری پروتز سینه

عمر پروتز سینه معمولا بین 15 الی 20 سال است اما باید نکات مراقبتی را برای همیشه رعایت نمایید تا پروتز سینه‌هایتان دچار پارگی و فرسودگی نشوند. برای این منظور باید از انجام حرکات سنگین و فشردگی زیاد سینه‌هایتان برای همیشه خودداری کنید تا به طولانی شدن عمر پروتزهای سینه و ماندگاری زیاد آنها کمک نمایید.

هزینه پروتز سینه

معمولا نمی‌توان هزینه ثابتی را برای انجام این جراحی  در نظر گرفت و هزینه جراحی پروتز سینه با توجه به عواملی همچون مهارت جراح متخصص، نوع مشکل سینه‌های شما، جنس و نوع پروتز، نوع تکنیک جراحی، جراحی‌های دیگری همچون لیفت سینه که در کنار جراحی پروتز سینه انجام می‌شوند، بیمارستان یا کلینیکی که در آن جراحی انجام می‌شود و … بستگی دارد و به طور میانگین پزشکان برای انجام جراحی پروتز سینه هزینه‌ای بین 15 میلیون الی 100 میلیون را دریافت می‌کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد انجام جراحی پروتز سینه را دارید، هزینه‌ها را نادیده بگیرید و فقط پزشکی را انتخاب نمایید تا از تجربه و مهارت کافی برخوردار شود تا دچار عوارض جانبی پس از جراحی کاشت سینه نشوید.

سوالاتی که شما پرسیده‌اید…


چند مدت پس از بارداری می‌توانم اقدام به جراحی پروتز سینه کنم؟

شما 6 ماه پس از بارداری در صورتی که در دوران شیردهی به سر نمی‌برید می‌توانید اقدام به جراحی کاشت سینه نمایید اما اگر شیرده هستید باید 6 ماه از زمانی که فرزندتان دیگر شیر شما را نمی‌‌خورد سپری شود.

چه مدت پس از پروتز سینه می‌توانم رابطه جنسی یا سکس داشته باشم؟

بهتر است تا 12 هفته پس از جراحی پروتز سینه از انجام اعمال جنسی خودداری کنید. زیرا رابطه جنسی سبب تحریک سینه بانوان می‌شود که ممکن است پس از آن احساس درد، تورم و قرمزی در اطراف سینه‌ها داشته باشید.

آیا جراحی پروتز سینه بعدها منجر به سرطان سینه می‌شود؟

جراحی پروتز سینه احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی‌دهد زیرا سرطان سینه معمولا ارثی می‌باشد.

چند مدت پس از جراحی سینه بهبودی کامل خواهم داشت؟

مدت زمان بهبودی پس از جراحی سینه در هر فرد با توجه به رعایت نکات مراقبتی و تغذیه سالم متفاوت می‌باشد. اکثر بیماران پس از گذشت یک هفته می‌توانند فعالیت‌های سبک را شروع نمایند.

چه مدت پس از جراحی کاشت سینه می‌توانم به سرکار بروم؟

اگر کار شما سبک و نشستنی می‌باشد می‌توانید بعد از گذشت 1 ماه به سرکار بازگردید اما اگر کار شما نیازمند بلند کردن اجسام سنگین است باید پس از 2 الی 3 ماه به محل کار خود بازگردید.

خدمات تزریق ژل و بوتاکس و آنزیم

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

0 0 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.