علت صاف نشدن مو بعد از کراتین مو

علت صاف نشدن مو بعد از کراتین مو

کراتینه مو یکی از روش‌هایی است که افراد برای صاف و نرم شدن موهای خود آن را انجام می‌دهند تا دیگر نیازی به استفاده از وسایل حرارتی همچون اتو مو و سشوار برای صاف کردن موهای خود نداشته باشند. اما در بسیاری از موارد موها پس از درمان کراتین صاف نمی‌شوند و ممکن است همچنان حالت وز و شکننده خود را داشته باشند. در این مطلب از سایت زیبایی مگ اصلی‌ترین دلایل صاف نشدن مو بعد از درمان کراتینه را بیان خواهیم کرد.

علت‌های صاف نشدن و وز بودن مو بعد از کراتینه مو

صاف نشدن مو بعد از کراتین دلایل بسیاری دارد که اصلی‌ترین آنها عبارتند از:

شستن زود هنگام موها

پس از کراتین معمولا متخصصان و آرایشگران به شما توصیه می‌کنند تا از رفتن به حمام و شستن موها به مدت 3 الی 7 روز خودداری نمایید تا مواد کراتین که در حین انجام این روش بر روی موهای شما گذاشته شدند تاثیر خود را بگذارند و ماندگاری بالایی داشته باشند و در این مدت جذب تارهای مو شوند که به این مدت 3 الی 7 روزه قرنطینه مو پس از درمان کراتین گفته می‌شود. اما بسیاری از افراد نمی‌توانند برای مدت چند روز از حمام رفتن صرف نظر کنند و به همین علت ماندگاری مواد کراتین را با دوش گرفتن کاهش می‌دهند که موجب می‌شود موهای فرد حالت صافی بسیاری را به خود نگیرد.

مراجعه به افراد غیرمجرب

کراتین مو با توجه به اینکه امروزه طرفداران سفت و سختی دارد به همین سبب قیمت بالایی نیز دارد اما بسیاری از افرادو آرایشگرانی که به تازگی درمان کراتین مو را آموزش دیده‌اند سعی می‌کنند تا با ارائه دادن این خدمات با مبالغ کم به مشتریان اقدام به جذب مشتری نمایند. اما باید دقت کنید که برخی از این افراد هنوز مهارت کافی را در حوزه کراتین مو ندارند و ممکن است مهارت کم آنها باعث شود تا موهایتان پس از کراتینه باز هم حالت وز و مجعد داشته باشند. بنابراین اگر قصد انجام کراتین مو را دارید، از قیمت‌های کم صرف نظر کنید.

استفاده از مواد نامرغوب کراتین

مواد کراتین که در حین انجام این روش بر روی موهای فرد گذاشته می‌شوند معمولا هزینه بالایی دارند که برخی از آرایشگران برای کاهش هزینه‌‌ها از مواد نامرغوبی استفاده می‌کنند که همین امر باعث می‌شود تا موهای فرد پس از انجام کراتینه مو به اندازه کافی صاف نشود. بنابراین برای اینکه مواد نامرغوبی بر روی موهای شما گذاشته نشود سعی کنید تا با پرس و جو بسیار به یک سالن زیبایی و افراد مطمئن در این زمینه مراجعه نمایید و نمونه کارهای آنها را مشاهده نمایید و سعی کنید با مراجعه به محل آرایشگاه یا سالن زیبایی آنها حتما از رضایت مشتریانشان مطمئن شوید.

استفاده از شامپوی نامناسب

استفاده از شامپوی نامناسب بعد از کراتین

معمولا پس از هر روش مراقبتی و زیبایی مو نظیر کراتینه، پروتئین تراپی مو، اسکراب کف سر، بوتاکس مو و … آرایشگارن توصیه می‌کنند تا از شامپوی فاقد سولفات استفاده نمایید اما بسیاری از مشتریان این توصیه آنها را نادیده می‌گیرند و از هر شامپو و با هر مارکی استفاده می‌کنند. بنابراین، باید از شامپوهای حاوی سولفات و کلرید سدیم (نمک) اجتناب کنید، زیرا این مواد کراتین مو را از بین می‌برند و موهای شما را خشک و شکننده می‌کنند و خیلی زود به حالت قبل از درمان کراتین باز می‌گردند.

عدم استفاده از سرم مو

اگرچه درمان کراتینه موی بدون وز و قابل کنترل را به طرفداران خود هدیه می‌دهد، اما این درمان برای همیشه تضمینی نیست زیرا شرایط غیرقابل پیش بینی مانند رطوبت، آفتاب شدید و باران می توانند موهای شما را در معرض وز شدن قرار دهند بنابراین استفاده از یک سرم موی مخصوص موی کراتین شده به شما کمک می‌کند تا به درمان کراتین موهایتان ماندگاری بالایی ببخشید.

استفاده بیش از حد از وسایل حرارتی

استفاده بیش از حد از وسایل حرارتی

اگر پس از درمان کراتینه مو باز هم از وسایل حرارتی (اتو صاف، سشوار، بیگودی) استفاده می کنید، به آرامی لایه کراتین را که قرار است موهای شما را صاف و بدون وز نگه دارد را از بین می‌برید که این امر ممکن است  تکه‌هایی از کراتین رت ناهموار ساز و موهای شما حالتی مجعد بگیرد.

کراتینه کردن موها در دوره‌های خاص هورمونی

کراتینه کردن موها در دوره‌های خاص هورمونی

 استفاده از روش‌های زیبایی و مراقبتی نظیر کراتین، رنگ مو، بوتاکس مو و پروتئین تراپی در دورن بارداری و پریودی توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است موادی که در حین انجام این روش‌ها بر روی سر شما گذاشته می‌شوند منجر به عوارض خطرناکی شوند و علاوه‌براین به علت تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری و پریودی ممکن است موهای شما به قدر کافی تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار نگیرند و به اندازه کافی صاف نشوند.

تعریق زیاد

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که ورزش‌هایی مانند بدنسازی، دوچرخه سواری، زومبا و … جزو برنامه‌های زوانه شما است باید به شما بگوییم که ماندگاری کراتین در شما کم خواهد بود. پس از عرق کردن بدن، مقداری از نمک بدن آزاد می‌شود که این نمک موجب از بین رفتن کمی کراتین می‌شود. نمک، که به عنوان سدیم نیز شناخته می شود، به دلیل بافت شن و لایه بردار، می‌تواند پوشش کراتینه را از بین ببرد. اگر به طور منظم ورزش می کنید، تجمع نمک ممکن است باعث از بین رفتن درمان کراتین از موهای شما شود. به علاوه، اثر کم‌آبی سدیم که تعادل رطوبت مو را بر هم می‌زند، موجب وز شدن موها می‌گردد.

شستشوی زیاد موها

شستشوی زیاد موها

راز طلایی برای ماندگاری موهای کراتینه شده این است که کمتر آنها را بشویید زیرا هر چه بیشتر موها را بشویید، درمان کراتین بیشتر از بین می رود. کرایتن را مانند یک رنگ موی نیمه دائمی در نظر بگیرید؛ برخی از مواد کراتین ممکن است برای 12 شستشو و برخی برای 20 شستشو دوام داشته باشند. بسته به دفعات شامپو زدن به موها، درمان کراتین تا 3 ماه ماندگاری خواهد داشت.

استفاده از برس نامناسب

استفاده از شانه نامناسب باعث وزی مو و دوشاخه شدن یا همان موخوره مو می‌گردد بنابراین پس از کراتین کردن موها لازم است تا از برس‌های چوبی استفاده نمایید تا مقدار الکتریسیته را در بین موهای خود کاهش دهید.

درمان موهای وز و آسیب دیده پس از کراتین مو

اکنون که می دانید چرا موهای شما پس از درمان کراتینه همچنان وز و ناصاف است، ما برای شما چند نکته برای اصلاح موهای ناصاف و وز پس از کراتین آورده‌ایم.

  • از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید. سولفات‌ها شوینده‌های خشنی هستند که کراتین و رنگ را از مو جدا می‌کنند و باعث وز و غیر قابل کنترل شدن مو می‌شوند. استفاده از شامپوی بدون سولفات به حفظ کراتین موهای شما کمک می کند و نتایج خوب را طولانی‌تر می کنند. اگر به دنبال تقویت بیشتر هیدراتاسیون هستید، به دنبال شامپویی باشید که حاوی روغن آرگان باشد. این مورد به تغذیه و حالت دادن به موها کمک می‌کند و موها را نرم و ابریشمی می‌کند.
  • از سرم مو با روغن آرگان استفاده کنید. متخصصان کراتین مو پس از درمان کراتینه، توصیه می‌کنند تا از سرم موی مبتنی بر روغن آرگان استفاده کنید تا کراتین موهای خود را به بهترین شکل حفظ کنید. این روغن برای محافظت در برابر رطوبت مناسب است که از موخوره نیز جلوگیری می کند. علاوه بر این، با تامین مواد مغذی ضروری به حفظ سلامت و شادابی موهای شما نیز کمک بسیاری می‌کند.
  • موهای خود را کمتر بشویید. از قرار دادن بیش از حد مو با محصولات خودداری کنید و سعی کنید موهای خود را همیشه تمیز نگه دارید تا از شستشوی مکرر خودداری کنید. هرچه دفعات شستشو بیشتر باشد، طول عمر درمان کراتین کمتر می‌شود و به تدریج موهای شما به حالت قبل از درمان باز می گردد.
  • از حوله میکروفایبر استفاده کنید. حوله های میکروفیبر از الیاف بسیار ظریفی ساخته شده‌اند که در جذب آب موثر هستند. این بدان معنی است که آنها می‌توانند به خشک کردن سریع موهای شما بدون ایجاد وز کردن کوتیکول یا ایجاد موخوره کمک کنند. علاوه‌براین، حوله‌های میکروفیبر روی موها ملایم هستند و از آسیب دیدن تارهای ظریف مو و موخوره جلوگیری می‌کنند. در صورت استفاده منظم، حوله‌های میکروفایبر می توانند به افزایش طول عمر درمان کراتینه کمک کنند.

سخن پایانی

اگر بعد از درمان کراتینه مو هنوز با موهای وز و ناصاف خود مشکل دارید، دلایل ذکر شده در بالا را بخوانید و روال مراقبت‌های بعدی خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از این اشتباهات را مرتکب نمی‌شوید.

اگر تنظیم مجدد روتین مراقبت از موی کراتین شده مشکل شما را حل نکرد، با آرایشگر خود صحبت کنید و درخواست کنید تا درمان تکمیل شود زیرا ممکن است درمان به درستی انجام نشده باشد یا موهای شما بیش از حد آسیب دیده باشد.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

1 1 رای
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.