همه چیز درباره اسکراب کف سر | روش انجام، مزایا و …

اسکراب کف سر یا اسکراب مو درست مانند اسکراب بدن عمل می‌کند و چربی پوست سر شما را تنظیم می‌نماید. شامپو به تنهایی برای پاک کردن آلودگی‌های تمام سر شما عمل نمی‌کند بلکه فقط موهایتان را تمیز می‌کند و چربی‌های کف سر شما باقی می‌مانند که اگر این چربی بعدها به آلودگی منجر شوند می‌توانند به پوست کف سر شما آسیب برسانند و شما دچار ریزش مو و مشکلات پوستی خواهید شد. علاوه‌براین اسکراب کف سر مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه زیبایی مگ در این مطلب به مزایا و روش انجام اسکراب مو خواهد پرداخت.

اسکراب کف سر چیست؟

اسکراب کف سر چیست؟

شما همیشه در حمام موهای خود را بوسیله شامپو می‌شویید و حتی ممکن است از ماسک مو برای مراقبت از موهای خود استفاده نمایید اما هیچوقت به پوست سر خود اهمیت نمی‌دهید. بنابراین باید همانقدر که موهای خود اهمیت می‌دهید به پوست سر خود نیز اهمیت دهید و با اسکراب کف سر یا همان لایه‌برداری پوست سر چربی پوست سرتان را تنظیم نمایید زیرا اسکراب پوست سر مانند اسکراب‌های بدن به لایه‌برداری کف سر شما می‌پردازد و اسکراب کف سر به کنترل چربی پوست سر، رفع سلول‌های مرده پوست، تقویت فولیکول مو و شادابی موهای شما و پوست سرتان می‌پردازد. از همه مهم‌تر شما هنگامی که موهای خود را انواع شوینده یا شامپوها می‌شویید، همیشه مقداری از این مواد شیمیایی ناشی از شوینده‌ها بر روی سر شما باقی خواهند ماند که تجمع این مواد منجر به شوره سر می‌شود و اسکراب پوست سر می‌تواند این مواد را از پوست سر شما پاک نماید.

مزایای اسکراب پوست سر

مزایای اسکراب پوست سر

رفع آلودگی‌ها

شما به طور روزانه به بیرون و محل کار خود می‌روید و حتی ممکن است هر روز دوش بگیرید تا موها و پوست سر خود را از چربی پاک نمایید. اما این آلودگی‌ها توسط شامپو به طور کامل پاک نمی‌شوند بلکه بخشی از آنها بر روی پوست سر شما باقی می‌مانند و ممکن است پوست سرتان را دچار خارش نماید. اسکراب مو یا پوست سر می‌تواند سموم و آلودگی‌ها را از کف سر شما پاک نماید تا از خارش کف سر خود خلاص شوید.

درمان ریزش مو

اسکراب یا لایه‌بردار کف سر باعث تقویت پوست کف سر شما و در نتیجه فولیکول موهایتان می‌شود؛ از اینرو از ریزش موهای شما نیز جلوگیری می‌کند. زیرا اگر فولیکول مو ضعیف شود باعث ریزش مو می‌شود که اسکراب از این مورد جلوگیری می‌کند.

رفع شوره سر

پس از استفاده از انواع شامپو و آبکشی آنها از روی موها باز هم مقداری از این مواد شوینده بر روی موها باقی می‌مانند که منجر به شوره سر می‌شوند. برخی از افراد نیز مستعد شوره سر نیز هستند که استفاده از هر شامپویی منجر به افزایش شوره سر آنها می‌گردد. اسکراب کف سر باعث لایه ‌برداری آلودگی‌ها و مواد شوینده باقی مانده در سر شما می‌شود و به همین دلیل شوره سر شما را کاهش می‌دهد.

کمک به رشد موها

اسکراب سر باعث تقویت ریشه و فولیکول‌های مو می‌شود که همین امر موجب کمک به رشد موها می‌گردد.

درمان خارش سر

بسیاری از افراد اگر هر روز به حمام نروند دچار خارش سر می‌شوند که این موضوع نشان دهنده این است که پوست سر این افراد مستعد جذب آلودگی‌ها است. این افراد می‌توانند با استفاده از روش لایه برداری کف سر به مدت دو الی سه بار، مشکل خارش سر خود را رفع نمایند تا مجبور نباشند هر روز به حمام بروند.

روش انجام اسکراب کف سر

اسکراب کف سر به دو روش خانگی و در سالن‌های زیبایی انجام می‌شود:

روش خانگی اسکراب کف سر

روش خانگی اسکراب کف سر

برای اسکراب کف سر در خانه کافی است تا ابتدا با پرس و جو یکی از اسکراب‌‎های مناسب با نوع موی خود را خریداری نمایید. سپس مراحل زیر را طی نمایید.

  1. مقداری از لایه‌بردار پوست سر (حدود 1 قاشق غذاخوری) را بر کف دستان خود بریزید.
  2. سپس اسکراب با بر روی ریشه موها یا کف سر خود تا نزدیک گردن ماساژ دهید.
  3. بعد از حدود 5 دقیقه، مواد اسکراب را به طور کامل بشویید تا حالت لیزی آن از کف سر شما از بین برود.

روش انجام اسکراب کف سر در سالن زیبایی

روش انجام اسکراب کف سر در سالن زیبایی

هنگامی که شما برای انجام اسکراب کف سر به سالن زیبایی مراجعه می‌کنید، آرایشگر پس از بررسی نو موهای شما، بهترین اسکراب را برای پوست سر شما در نظر می‌گیرد. سپس مواد اسکراب که معمولا آمیخته از مواد شیمیایی به همراه شکر، نمک دریا و روغن‌های مفید برای پوست سر مانند روغن بادام و روغن آرگان است را بر روی کف سر شما اعمال می‌کند. سپس به مدت 5 الی 10 دقیقه مواد اسکراب را به آرامی بر روی سر شما ماساژ می‌دهد تا پوست سر شما عاری از هر گونه آلودگی، باکتری و … شود. سپس تمام قسمت‎های سر شما که دارای مواد لایه‌بردار یا اسکراب هستند را شستشو می‌دهد.

برخی از آرایشگرها پس از انجام اکثر روش‌های درمانی و زیبایی مو نظیر پروتئین تراپی مو، کراتین و حتی اسکراب کف سر، برای جذب بهتر مواد شیمیایی که در طی این روش‌ها بر روی سر اعمال می‌شوند و تحریک ریشه مو برای رشد مو از دستگاه اوزون استفاده می‌کنند. این دستگاه اکسیژن کافی را به کف سر شما منتقل می‌کند؛ به همین دلیل استفاده از آن در کنار اسکراب پوست سر منجر به تاثیرگذاری بیشتر این روش می‌شود.

عوارض لایه‌برداری پوست سر

برای اسکراب کف سر باید حتما به افراد متخصص و سالن‌های زیبایی خوب مراجعه کرد زیرا پوست سر بسیار نازک و تحریک پذیر است و مراجعه به افراد غیر مجرب و استفاده از مواد لایه بردار نامرغوب باعث تحریک پذیری پوست سر می‌شود که باعث خارش و قرمزی پوست سر می‌شود.

هزینه اسکراب کف سر

این روش قیمت ثابتی ندارد بنابراین اگر به سالن‌های زیبایی متفاوت مراجعه کردید و هر کدام قیمت متفاوتی را به شما گفتند تعجب نکنید زیرا قیمت اسکراب کف سر به مهارت آرایشگر، محل یا لوکیشن آرایشگاه، نوع مواد مورد استفاده برای لایه‌برداری کف سر، جنس مو و … بستگی دارد.

سوالاتی که شما پرسیده‌اید…

هر چند وقت یک بار باید از اسکراب پوست سر استفاده کرد؟

اینکه هر چند مدت یکبار از اسکراب کف سر استفاده کنید به نوع پوست سر شما، جنس موهایتان و مواد شوینده‌ای که استفاده می‌کنید بستگی دارد. اما به طور کلی، استفاده از اسکراب سر یک بار در هفته بی‌خطر است.

اگر موهای چربی دارد باید هر روز از اسکراب کف سر استفاده کنم؟

خیر اسکراب کف سر نباید به یک روتین روزانه تبدیل شود زیرا استفاده زیاد از این روش منجر به قرمزی پوست سر و ریزش موها می‌گردد.

آیا لایه‌برداری پوست سر منجر به افزایش رشد مو می‌شود؟

لایه‌برداری پوست سر سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و سلول‌های پوست را تشویق به فعالیت می‌کند و محیطی سالم را برای رشد موهای جدید فراهم کنند.

آیا ریزش مو پس از اسکراب سر طبیعی است؟

ریزش حدود 50 الی 100 تار مو در روز طبیعی است و هنگامی که شما پوست سر را لایه‌برداری می‌کنید، موهایی که در ریشه خود شل هستند با برس کشیدن می‌ریزند که این امر کاملا طبیعی است.

آیا اسکراب کف سر به موهای چرب کمک می‌کند؟

اگر از پوست سر و موهای چرب رنج می‌برید، استفاده از روش اسکراب پوست سر به همراه شامپوی مخصوص موهای چرب برای موهای شما بسیار مفید خواهد بود.

چه کسانی نباید از اسکراب کف سر استفاده کنند؟

به طور کلی افرادی که دارای ناراحتی‌های پوستی در ناحیه کف سر مانند اگزما، آکنه، پسوریازیس یا هر گونه زخم و بریدگی هستند نباید این روش را انجام دهند. همچنین این روش برای افراد باردار توصیه نمی‌شود.

خدمات تزریق ژل و بوتاکس و آنزیم

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

5 2 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.