لمینت ناخن چیست؟ | مزایا و عوارض + فیلم

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن امروزه به یکی از پرطرفداران روش‌های زیبایی و استحکام ناخن‌ها در بین بانوان تبدیل شده است. در لمینت ناخن یک لایه شفاف بر روی صدف ناخن قرار می‌گیرد که برای افرادی که دارای ناخن‌های نازک و شکننده هستند یا نمی‌خواهند در فرایند ژلیش ناخن (لاک ژل) به ناخن‌های آنها آسیب وارد شود انجام می‌شود. در ادامه به هر چیزی که لازم است تا در ارتباط با لمینت ناخن بدانید اعم از مزایا، عوارض، نحوه انجام و … خواهیم پرداخت تا با آگاهی بیشتری اقدام به لمینت کردن ناخن‌های خود نمایید.

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن یک لایه نازک و نامرئی از جنس ژل، اکریلیک، رزین و … است که بر روی ناخن قرار می‌گیرد که فقط باعث زیبایی سطح ظاهری صدف ناخن و یکدست شدن آن انجام می‌شود و به بلند شدن ناخن‌ها نمی‌پردازد. لمینت ناخن ظاهری یکدست و براق به سطح ناخن‌ها می‌بخشد بنابراین باعث می‌شود تا انواع لاک به خوبی روی ناخن‌ها به نمایش دربیایند.

مزایای لمینت ناخن

مزایای لمینت ناخن

یکدست کردن سطح ناخن

سطح ناحن یا همان صدف ناخن برخی از افراد دارای ناهمواری‌ها یا خطوط زبری است که باعث می‌شود لاک به صورت یکدست بر روی ناخن به چشم نیاید. آرایشگران به اینگونه از افراد که تمایلی به انجام کاشت ناخن ندارند ولی دوست دارند تا لاک بر روی ناخن‌هایشان زیباتر بنظر برسد، لمینت ناخن را پیشنهاد می‌کنند.

تقویت ناخن‌ها

موادی که در لمینت ناخن انجام می‌شوند دارای کوتیکول و مواد مغذی برای صدف ناخن می‌باشند که تقویت کننده ناخن به حساب می‌آیند. بنابراین یکی از مزایای لمینت، تقویت ناخن‌ها می‌باشد که همین امر موجب استحکام بخشیدن و کمک به رشد ناخن‌ها می‌گردد.

محافظت از صدف ناخن

همانطور که همه دیده‌ایم برای انجام لاک ژل یا کاشت ناخن باید یک لایه از سطح ناخن توسط سوهان برقی تراشیده شود اما در لمینت ناخن اینگونه نیست. به اینصورت که لمینت ناخن بر روی سطح ناخن شما قرار گرفته و برای ترمیم لاک ژل دیگر نیازی به تراشیدن سطح ناخن و آسیب به صدف ناخن نیست بلکه سطح لمینت است که در این فرایند تراشیده می‌شود.

ماندگاری بالا

ناخن‌ها به صورت مداوم در حال رشد هستند بنابراین بانوان به دنبال روشی هستند تا پس از انجام دیرتر اقدام به ترمیم ناخن‌های خود نمایند. ماندگاری لمینت ناخن بسیار بالاتر از کاشت ناخن و ژلیش است و حدود 30 روز ماندگاری دارد.

فرایندی سریع

انجام لمینت ناخن به علت آنکه به ابزارهایی همچون سری‌های مصنوعی و موادهای خاصی نیاز ندارد بنابراین کمتر به طول می‌انجامد و ممکن است زمان انجام آن حدودا 30 دقیقه باشد. بنابراین انجام لمینت ناخن موجب صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود و می‌توانید به امور دیگر روزانه خود بپردازید.

سبک بودن

بسیاری از بانوان می‌گویند که پس از کاشت ناخن در ناخن‌های خود احساس سنگینی می‌کنند زیرا موادی که در طی انجام کاشت ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است برای دستان ظریف ناخن‌ها سنگین بنظر برسد و پس از چند روز از کاشت ناخن خانم‌ها در ناحیه ناخن‌های خود احساس درد می‌کنند و همانطور که همگی دیده‌ایم کاشت ناخن به صورت لایه‌ای با ضخامت زیاد بنظر می‌رسد اما لمینت ناخن اینگونه نیست و یک لایه نازک و سبک است که بر روی ناخن‌ها قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که نازک بودن لایه لمینت بدان معنا نیست که شکننده و آسیب‌پذیر می‌باشد بلکه لمینت ناخن دارای استحکام بالایی است و به راحتی نمی‌شکند.

عوارض لمینت ناخن

عوارض لمینت ناخن

هر روش زیبایی در کنار مزایای فراوانی که برای مخاطبان خود به همراه دارد، عوارضی نیز به همراه دارد. عوارض شایع لمینت ناخن شامل موارد زیر می‌شود:

 • واکنش‌های آلرژیک
 • عفونت ناخن
 • تغییر رنگ صدف ناخن
 • شکنندگی ناخن‌ها
 • نازک شدن سطح ناخن در صورت انجام لمینت ناخن به صورت پی در پی

نحوه انجام لمینت ناخن

برای انجام لمینت ناخن، ناخن‌کارها چند گام زیر را می‌پیمایند:

 1. سوهان کشیدن ناخن‌ها به فرم دلخواه
 2. رفع پوسته‌های اضافه اطراف ناخن (کوتیکول)
 3. ایجاد یک خراش ظریف بر روی سطح ناخن با سوهان برقی برای داشتن صدف ناخن صیقلی و صاف
 4. زدن پرایمر بر روی ناخن برای چسباندن مواد لمینت ناخن
 5. لایه‌ نازکی از خمیر یا رزین که از آنها با عنوان مواد لمینت یاد می‌شود بر روی ناخن توسط براش مخصوص چسبانده می‌شود و ناخن‌ها را درون دستگاه LED قرار می‌دهند.
 6. سپس مواد چسبانده شده توسط سوهان برقی هموار و صیقلی می‌شوند.
 7. در این مرحله انجام لمینت ناخن‌های شما تمام می‌شود و می‌توانید از ناخن‌کار خود بخواهید تا انواع لاک‌ها و طرح‌ها را بر روی ناخن شما ایجاد نماید.

فیلم لمینت ناخن

روش‌های مراقبتی پس از لمینت ناخن

پس از انجام لمینت ناخن در سالن زیبایی لازم است تا کارهایی را برای ماندگاری لمینت‌های ناخن خود انجام دهید. برای مثال:

 • سعی کنید برای شستن ظروف از دستکش یکبار مصرف استفاده نمایید.
 • از روغن کوتیکول هفته‌ای دو الی سه مرتبه به صورت یک قطره بر روی هر ناخن استفاده نمایید.
 • اگر عادت ناخن جویدن دارید حتما این کار را ترک نمایید.
 • یک تا دو ساعت پس از لمینت ناخن از حمام رفتن بپرهیزید.
 • از استعمال آستون بر روی ناخن‌های خود اجتناب کنید.

مقایسه لمینت ناخن با دیگر روش‌های زیبایی ناخن

ممکن است این سوال به ذهن اکثر زیباجویان خطور نمیاد که تفاوت لمینت با روش‌های دیگر زیبایی ناخن نظیر کاشت ناخن و ژلیش چیست، به همین سبب قصد داریم تا در این قسمت به این سوال پاسخ دهیم.

تفاوت لمینت ناخن با کاشت ناخن

در لمینت ناخن فرم طبیعی ناخن حفظ می‌شود و مواد لمینت را نمی‌توان برای بلند نشان دادن ناخن‌ها در نظر گرفت بلکه لمینت فقط برای استحکام بخشیدن به صدف ناخن انجام می‌شود اما در کاشت ناخن اینگونه نیست و با استفاده از مواد و وسایل مخصوص کاشت، فرم ناخن‌ها را تغییر می‌دهند و به بلندی ناخن می‌پردازند و ضخامت مواد کاشت ناخن از لمینت بیشتر خواهد بود. به همین سبب کاشت ناخن مصنوعی‌تر از لمینت جلوه خواهد کرد.

تفاوت لمینت با ژلیش ناخن

ژلیش نوعی لاک مقاوم است که ماندگاری بیشتری از لاک‌های معمولی دارد. برای انجام و حتی ریموو ژلیش ناخن نیاز است تا سطح صدف ناخن به صورت یک لایه تراشیده شود؛ بنابراین اگر فردی ژلیش را به دفعات پی در پی انجام دهد ممکن است به صدف ناخن او آسیب وارد شود. بنابراین معمولا به افرادی که خواهان ژلیش ناخن هستند توصیه می‌شود تا لمینت را بر روی ناخن‌های خود اجرا نمایند سپس اقدام به ژلیش بر روی لمینت نمایند تا لمینت بتواند از صدف ناخن‌ آنها محافظت کند.

قیمت لمینت ناخن چقدر است؟

هزینه انجام لمینت ناخن در هر آرایشگاه و سالن زیبایی متفاوت است زیرا هزینه آن به عواملی همچون شهرت سالن زیبایی، مهارت ناخن‌کار، لوکیشن یا محلی که آرایشگاه در آن واقع است، طرح انتخابی پس از لمینت و … متفاوت می‌باشد. اما به طور کلی قیمت لمینت ناخن در سال 1402 از 250 هزار تومان به بالا می‌باشد.

سوالات متداول

چه افرادی نمی‌توانند لمینت ناخن را انجام دهند؟

درست است که لمینت ناخن روشی بی‌خطر محسوب می‌شود و به تقویت و استحکام ناخن‌ها می‌افزاید اما برخی افرادی که دچار حساسیت‌های پوستی، قارچ ناخن و سیستم ایمنی ضعیف هستند بهتر است که از انجام لمینت ناخن بپرهیزند.

یک ماه پیش دچار عفونت قارچی ناخن شدم آیا می‌توانم الان ناخن‌هایم را لمینت کنم؟

اگر عفونت قارچی ناخن‌هاش ما به طور کامل رفع شده است بهتر است دو الی سه روز قبل از انجام لمینت ناخن به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید سپس در صورت نبودن هیچگونه مشکلی می‌توانید لمینت ناخن را انجام دهید.

آیا لمینت ناخن برای کودکان هم خوب است؟

خیر لمینت ناخن برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.

آیا می‌توانم با لمینت ناخن وضو بگیرم؟

جواب این سوال به اعتقاد شخصی هر فرد بستگی دارد اما اگر مواد لمینت پس از گذشت یک الی دو هفته کمی بالاتر از ریشه ناخن بیایند انجام وضو بلامانع است.

چگونه لمینت ناخن را در خانه بردارم؟

برداشتن یا ریموو لمینت ناخن در خانه کاری دشوار است اما اگر سوهان برقی در منزل دارید می‌توانید آن را در درجه کم قرار دهید و بر روی سطح لمینت ناخن خود بکشید تا ریمو شود. اگر سوهان برقی در دسترس ندارید، می‌توانید از سوهان‌های ناخن معمولی استفاده نمایید و بر روی سطح لمینت ناخن خود بکشید به گونه‌ای که به گوشه‌های ناخن شما و صدف ناخنتان آسیب وارد نشود. بهترین کار ریمو لمینت ناخن مراجعه به ناخن کار و سالن زیبایی است.

آیا می‌توانم طرح دلخواهم را بر روی لمینت ناخن انجام دهم؟

بله شما پس از انجام لمینت ناخن هر طرحی که دوست دارید را می‌توانید بر روی لمینت‌های ناخن خود انجام دهید.

ترمیم لمینت ناخن چگونه است؟

بستگی دارد که چند مدت از انجام لمینت ناخن شما گذشته باشد یا سطح لمینت شما آسیب دیده باشد یا خیر. در هر صورت اگر قسمتی از لمینت دچار شکستگی شده باشد یا بر اثر رشد طبیعی ناخن جلوه‌ای زیبا نداشته باشد، ناخن کار با استفاده از مواد لمینت قسمت‌های خالی را پر می‌کند و سطح جدید را با استفاده از سوهان برقی صاف و صیقلی می‌کند.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

0 0 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.