علت ریزش مو بعد از پروتئین تراپی چیست؟

علت ریزش مو بعد از پروتئین تراپی چیست؟

پروتئین تراپی مو یکی از روش‌های درمانی-زیبایی مو است که برای موهای آسیب دیده، سوخته و دارای موخوره انجام می‌شود؛ به همین علت بسیاری از بانوان شیفته انجام این روش برای موهای خود هستند اما طبق گزارش‌هایی که بدست آمده برخی از افراد پس از انجام پروتئینه مو دچار ریزش مو شده‌اند و به دنبال علت آن هستند. در این مطلب قصد داریم تا دلایل ریزش مو پس از پروتئین تراپی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

علت ریزش مو پس از پروتئین تراپی مو

علت ریزش مو پس از پروتئین تراپی

نامرغوب بودن مواد شیمیایی پروتئین تراپی

برای انجام پروتئین تراپی مو از مواد شیمیایی مخصوصی استفاده می‌شوند که اگر فردی که مسئولیت انجام پروتئین تراپی را بر عهده گرفته است از مواد مرغوبی استفاده نکند ممکن است تار موی مشتریان خود را تضعیف نماید یا پوست سر آنها به مواد شیمایی واکنش نشان دهد و دچار حساسیت و خارش گردد که همین امر موجب ریزش موی افراد پس از گذشت چند روز از زمان انجام پروتئین تراپی مو گردد.

مدت زمان قرارگیری مواد شیمیایی

اگرمتخصصان پروتئین تراپی و کراتین درمانی اطلاعی نداشته باشند که مواد شیمیایی چقدر باید بر روی موهای مشتریان بمانند همین امر منجر به سوختن کف سر و در نتیجه تضعیف ریشه مو می‌شود و در نهایت فرد پس از مدتی دچار ریزش مو می‌شود. این مورد نیز در افرادی که قصد دارند پروتئین تراپی را در خانه خود انجام دهند تا هزینه کمتری بپردازند نیز صادق است زیرا فقط مواد پروتئینه نیستند که اهمیت دارند بلکه فرد باید مهارت کافی در زمینه انجام پروتئین تراپی مو داشته باشد.

عدم رعایت نکات مراقبتی

پس از انجام روش‌های احیای مو لازم است تا برخی نکات مراقبتی مانند استفاده از شامپوی فاقد سولفات، استفاده از ماسک موی مخصوص و … را رعایت نمود. برخی از افراد به این موارد اهمیت خاصی نمی‌دهند و مانند قبل از شامپوهای معمولی استفاده می‌کنند که همین امر ساده می‌تواند موجب تضعیف ریشه مو و در نتیجه ریزش مو گردد.

شستن بیش از حد موها

متخصصان پس از انجام روش‌های احیای مو مانند پروتئین تراپی مو این نکته را به مشتریان خود گوشزد می‌کنند که به مدت دو روز از شستن موهای خود خودداری نمایند و پس از آن نیز از شستن موها به صورت مکرر بپرهیزند اما برخی از افراد پس از انجام پروتئین تراپی به علت حالت چربی که موها پس از این روش به خود می‌گیرند، نمی‌توانند از شستن موها خودداری نمیاند بنابراین موهای خود را زودتر از 48 ساعت پس از پروتئینه مو می‌شویند و همین امر آنها باعث می‌شود تا مواد شیمیایی ناشی از پروتئین تراپی مو به پوست سر نفوذ کنند و دچار تضعیف ریشه مو و خارش کف سر گردند و در نتیجه موها دچار ریزش می‌شوند.

زیاده‌روی در انجام پروتئین تراپی مو

پس از گذشت یک الی دو ماه پس از انجام پروتئین تراپی مو، موها کم کم حالت صافی خود را از دست می‌دهند و به سوی حالت مجعد می‌روند و حتی ممکن است موهای برخی از افراد پس از گذشت دو ماه حالت درخشانی که در روزهای اول پروتئین تراپی داشت را از دست بدهد به همین علت برخی از افراد با مشاهده چنین مواردی فورا به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کنند و اقدام به پروتئین تراپی مجدد می‌نمایند. اما باید این نکته را نیز گوشزد کنیم که انجام بیش از حد و در فواصل کوتاه پروتئینه مو منجر به نازک شدن تار موها و ریزش مو می‌گردد.

دکلره کردن موها قبل و بعد پروتئینه مو

در تمامی فرایندهای درمانی و زیبایی مو مانند کراتین مو، رنگ کردن مو، دکلره، پروتئین تراپی و … از مواد شیمیایی مخصوصی استفاده می‌شود که هر کدام از این مواد شیمیایی مزایا و عوارض مخصوص به خود را دارند که در صورت انجام هر کدام از این روش‌ها به صورت همزمان یا در فاصله زمانی نزدیک به یکدیگر ممکن است فرد دچار حساسیت، خارش کف سر، ریزش مو و عوارض جانبی دیگر شود. بنابراین اگر فردی قصد دکلره کردن موهای خود را داشته باشد به او پیشنهاد می‌شود که 15 روز قبل یا بعد از پروتئین تراپی مو آن را انجام دهد.

پیشگیری از ریزش مو بعد از پروتئین تراپی

پیشگیری از ریزش مو بعد از پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مزایای بسیاری برای موها دارد که شامل درخشان شدن موها، احیای مو، درمان موخوره و بسیاری از موارد دیگر می‌شوند و به علت همین مزایا افراد قصد انجام این روش را دارند اما از طرفی نمی‌خواهند پس از انجام پروتئین تراپی دچار ریزش مو نشوند. بنابراین توصیه می‌شود تا برای پیشگیری از ریزش مو پس از انجام پروتئین تراپی، نکات زیر را رعایت فرمایید.

دوری از استرس

استرس یکی از اصلی‌ترین علت‌های ریزش مو می‌باشد بنابراین هر گاه فردی دچار ریزش مو شود و به دکتر پوست و مو مراجعه نماید، به او پیشنهاد می‌کنند تا از استرس دوری نماید. درست است که دوری از استرس سخت است اما توصیه می‌شود تا مدیریت استرس را فرا بگیرید و هنگام مواجه شدن با استرس به گوش دادن موسیقی، مطالعه کردن و سرگرم کردن خود بپردازید.

استفاده از شامپو فاقد سولفات

همانطور که پیشتر گفتیم پس از انجام پروتئین تراپی توصیه می‌شود تا از شامپوهای فاقد سولفات استفاده شود تا علاوه‌ بر حفظ صافی و احیای مو پس از پروتئین تراپی، از ریزش موها نیز جلوگیری شود. شامپوهای معمولی اثر پروتئین تراپی را به سرعت از بین می‌برند و ممکن است باعث ریزش مو نیز بشوند.

استفاده از روغن‌های طبیعی

استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن بادام تلخ و … برای موها بسیار خوب هستند و باعث استحکام بخشیدن به موها می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود تا این روغن‌ها را چند ساعت قبل از حمام کردن بر کف سر ماساژ دهید و سپس موهای خود را بشویید تا این روغن‌ها باعث محکم شدن ریشه موهای شما شوند و از ریزش موهایتان جلوگیری به عمل آورند.

خشک کردن کامل موها

پس از انجام روش‌های درمانی و زیبایی مو توصیه می‌شود تا پس از هر استحمام، موها را به طور کامل خشک نمایید تا ماندگاری روش‌های احیای مو طولانی‌تر شود و از ریزش مو نیز جلوگیری شود.

خلاصه مطلب

پروتئین تراپی مو باعث درخشان شدن، رفع موخوره، کمک به رشد مو و احیای مو می‌شود اما ممکن است عوارضی مانند ریزش مو نیز داشته باشد که با آگاهی کافی می‌توان از اینگونه عوارض پیشگیری کرد. برای پیشگیری از ریزش مو بعد از پروتئینه مو می‌توان روش‌هایی مانند استفاده از شامپوهای بدون سولفات، استفاده از روغن‌های طبیعی، خشک کردن کامل موها پس از استحمام، استفاده از ماسک موی مناسب موهای پروتئینه شده و … را انجام داد.

خدمات تزریق ژل و بوتاکس و آنزیم

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

0 0 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.