ریباندینگ مو چیست؟ مزایا، عوارض و قیمت

ریباندینگ مو

ریباندینگ مو یا صافی ژاپنی مو یک روش دائمی برای صاف کردن موها است البته دائمی بودن این روش به این معنا نیست که سالیان طولانی دارای موهایی صاف و ابریشمی هستید بلکه بدان معنا است که پس از انجام ریباندینگ، موهای شما به مدت 1 الی 2 سال صاف و نرم خواهند ماند زیرا مواد ریباندینگ که دارای آمونیوم تیوگلیکولات هستند با موها واکنش می‌دهند و موها را از حالت وز و خشک خارج می‌کنند. در ادامه با زیبایی مگ همراه باشید تا هر چیزی که لازم است در ارتباط با ریباندینگ مو بدانید اعم از نحوه انجام ریباندینگ، مزایا، قیمت و … آگاه شوید.

ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ یک فرآیند شیمیایی است که در سالن‌های زیبایی انجام می‌شود که در آن ساختار طبیعی موهای شما با مواد شیمیایی و گرما تغییر می‌کند تا موهای صافی را برای شما به ارمغان بیاورد بسیاری این روش را با کراتین مو اشتباه می‌گیرند اما این دو روش تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. ریباندینگ یا صافی ژاپنی مو یک تکنیک است که برای شکستن پیوندهای طبیعی موهای شما و مرتب کردن مجدد آنها برای ایجاد یک بافت موی جدید که صاف، براق است انجام می‌شود. به خاطر داشته باشید که ریباندینگ مویک فرآیند طولانی است و بسته به طول و بافت موهای شما بین 3 تا 8 ساعت طول می کشد. اگر چه 3 تا 8 ساعت نشستن و انتظار در سالن بسیار ارزشمند است اگر موهای صاف دائمی برای 1 سال آینده یا حتی بیشتر داشته باشید.

نحوه انجام ریباندینگ مو

نحوه انجام ریباندینگ مو

ریباندینگ مو در سالن‌های زیبایی توسط افراد متخصص در این زمینه انجام می‌گیرد بنابراین نمی‌توان آن را در خانه انجام داد زیرا باعث آسیب رسیدن به موها می‌شود. فرایند انجام ریباندینگ مو به شرح زیر می‌باشد:

 1. ابتدا آرایشگر یا متخصص موهای شما را بررسی می‌کند تا بداند آیا کاندیدای مناسبی برای انجام ریباندینگ مو هستید یا خیر. در صورت مناسب بودن موهای شما برای انجام ریباندینگ یا صافی ژاپنی مو، آرایشگر موهای شما را می‌شوید و اجازه می‌دهد با هوا خشک شوند و بافت طبیعی خود را به دست آورند. این کار کثیفی و چربی موها را از بین می‌برد و همچنین به آرایشگر شما بینشی در مورد بافت طبیعی موهای شما می دهد.
 2. در مرحله بعد، آرایشگر یا متخصص ریباندینگ مو، موهای شما را تقسیم می‌کند، درست مانند سشوار کشیدن یا رنگ کردن مو، سپس هر تار موی شما با یک مواد کرمی که لازم است قبل از انجام کراتین بر روی موها گذاشته شوند می‌پوشاند.
 3. کرم مخصوص ریباندینگ مو که در مرحله قبل بر روی موها اعمال شد باید به مدت 30 دقیقه یا بیشتر روی موهای شما باقی بماند. از آنجایی که این کرم در سطح سلولی کوتیکول موهای شما را می‌شکند بنابراین این مرحله باید به دقت کنترل شود تا پوست سر و موهای شما آسیب نبینند.
 4. سپس آرایشگر شما موهای شما را با استفاده از یک ابزار بخار مخصوص مو، بخار می کند. موهای شما در پایان این مرحله بسیار صاف خواهد بود، اما هنوز تمام نشده است.
 5. در مرحله بعد، آرایشگر شما دوباره موهای شما را آبکشی می‌کند و با سشوار خشک می‌کند تا برای قسمت بعدی فرآیند ریباندینگ مو آماده شود.
 6. لوسیون کراتین روی موهای شما اعمال می شود. این لوسیون کراتینه به منظور کمک به سفت شدن پیوندهای جدید موهای شما است. سپس یک خنثی کننده روی موهای شما قرار می گیرد تا این پیوندهای تازه تشکیل شده را تثبیت کند. شما با کراتینه و خنثی کننده روی موهای خود حدود 30 دقیقه می‌نشینید.
 7. موهای شما برای آخرین بار آبکشی می شود تا کراتین و خنثی کننده از بین برود. آرایشگر شما سپس موهای شما را با حالت تمام شده سشوار خشک می کند.

ریباندینگ مو یک روش دائمی است؛ اگر ظاهر آن را دوست دارید، مجبور نخواهید بود این روند را تکرار کنید تا زمانی که موهای شما یک یا دو اینچ رشد جدید در ریشه داشته باشد.

عکس قبل و بعد ریباندینگ مو

قبل و بعد ریباندینگ مو

عکس قبل و بعد ریباندینگ مو

بیفور افتر ریباندینگ

مزایای ریباندینگ مو

موهای براق و صاف

یکی از بهترین مزایای ریباندینگ مو این است که موهای شما را برای مدت 1 سال درخشان و صاف نگه می‌دارد و دیگر نیاز نیست از روغن‌های مخصوص برای درخشان نگه داشتن موهای خود استفاده نمایید.

رفع وزی مو

بیشتر افراد پس از حمام کردن موهایشان مجعد و وز می‌شود بنابراین مجبور می‌شوند تا از انواع لوسیون، کرم موی پس از حمام و روغن آرگان استفاده نمایند تا وزی موهای خود را رفع نمایند. ریباندینگ مو وزی موها را رفع می‌کند و پس از حمام کردن کافی است تا فقط با استفاده از سشوار موهای خود را خشک نمایید و حتی موهایتان را شانه نکنید تا معجزه ریباندینگ یا صافی ژاپنی مو را مشاهده نمایید.

زمان سریع درست کردن مو

با ریباندینگ مو شما برای مدت زمان طولانی دارای موهایی صاف و آراسته هستید بنابراین برای بیرون رفتن از منزل نیاز نیست تا برای ساعت‌های طولانی وقت خود را صرف سشوار کشیدن یا اتو کشیدن موها نمایید.

صرفه‌جویی در وقت

بسیاری از افراد هنگامی که به یک مراسم یا مهمانی دعوت می‌شوند زمان زیادی را صرف حالت دادن به موها یا صاف کردن آنها می‌کنند. پس از ریباندینگ مو، موها برای همیشه حالتی آراسته دارند که دیگر نیاز نیست زمان زیادی را صرف درست کردن موها نمایید.

عوارض ریباندینگ مو

ریباندینگ مو مانند هر روش زیبایی دیگری در کنار مزایایی که دارد، عوارضی نیز به همراه دارد که عبارتند از:

 • هزینه بالا
 • نازک شدن تارهای مو
 • خشکی بیش از حد موها
 • اختلال در هورمون‌ها
 • سردرد ناشی از مواد شیمیایی ریباندینگ

تفاوت ریباندینگ مو و کراتین

بسیاری از افراد فکر می‌کنند ریباندینگ همان کراتینه مو است اما این دو روش تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند که در زیر می‌توانید به تفاوت این دو روش با یک نگاه پی ببرید.

ریباندینگ مو کراتین مو
هزینه بالا، از 2.5 میلیون تا 20 میلیون متوسط، از 1 میلیون تا 8 میلیون
ماندگاری بالا، 6 الی 18 ماه کم، 3 الی 6 ماه
ساختار مو صاف و درخشان کننده صاف و تقویت مو
زمان انجام 5 الی 8 ساعت 3 الی 5 ساعت
عوارض سردرد، خشکی مو، نازک شدن مو و … سردرد، خارش سر، خس خس سینه، واکنش‌های آلرژیک و …
مزایا صافی، درخشان کننده مو و رفع وزی مو صاف، درخشان کننده مو، رفع وزی مو، رفع موخوره، تقویت مو و رشد مو

ماندگاری ریباندینگ مو

ریباندینگ مو اصطلاحا به روشی دائمی برای صافی مو شناخته می‌شود اما این روش فقط برای مدت زمان 1 الی 2 سال ماندگاری دارد و گاهی ممکن است ماندگاری آن به 6 ماه برسد زیرا ماندگاری ریباندینگ مو به نحوه مراقبت فرد از موها پس از انجام ریباندینگ دارد.

نحوه مراقبت از مو پس از ریباندینگ

 • از شامپو بدون سولفات استفاده نمایید.
 • از ماسک موی بدون سولفات در داخل حمام استفاده نمایید.
 • پس از انجام ریباندینگ حدودا 2 الی 4 روز به حمام نروید.
 • پس از انجام ریباندینگ مو از کارهای سنگین و ورزش کردن که موجب عرق کردن شما می‌شوند بپرهیزید.
 • پس از حمام کردن حتما موهای خود را بوسیله سشوار کاملا خشک نمایید؛ زیرا نمناک بودن موها اثرات مواد ریباندینگ را از بین می‌برد.
 • پس از حمام کردن موهای خود را در داخل حوله نپیچید.
 • بعد از انجام ریباندینگ مو از شانه‌های چوبی استفاده نمایید و به هیچ وجه از شانه‌هایی با دندانه‌هایی فلزی استفاده نمایید.

قیمت ریباندینگ مو

ریباندینگ مو به علت دوام بالایی که دارد، هزینه بالایی نیز دارد و بر اساس جنس و قد مو حدودا از 2.5 میلیون به بالا می‌باشد. البته قیمت ریباندینگ مو بر در هر سالن زیبایی متفاوت است و به فاکتورهایی همچون شهرت برند سالن زیبایی، تجربه آرایشگر، جنس مو، محل یا لوکیشن آرایشگاه، حجم و قد مو و …. تعیین می‌شود.

خلاصه مطلب

ریباندینگ مو یا صافی ژاپنی مو فرآیندی است که بافت موهای شما را تغییر می‌دهد و پس از انجام این روش موهایتان برای مدت زمان طولانی صاف و براق خواهند ماند اما ریباندینگ مو در کنار مزایایی که دارد عوارضی نیز به همراه دارد زیرا از مواد شیمیایی قوی استفاده می‌کند و اگر این فرآیند را به طور منظم انجام دهید، خطر مواجهه با عوارض آن را بالا می‌برید.

سوالات متداول

آیا می‌توانم در دوران بارداری موهایم را ریباندینگ کنم؟

خیر، انجام ریباندینگ مو به هیچ وجه در دوران بارداری توصیه نمی‌شود زیرا مواد شیمیایی مخصوص ریباندینگ مو ممکن است موجب تغییرات هورمونی و صدمه به جنین شود.

آیا انجام ریباندینگ مو در افراد زیر 18 سال عوارض دارد؟

بله، افراد زیر 18 سال به صورت مداوم در حال تغییرات هورمونی هستند که همین امر موجب اختلال در رشد بدنی و ایجاد واکنش‌های آلرژیک در آنها می‌گردد.

ریباندینگ بهتر است یا کراتین مو؟

اگر می‌خواهید موهایتان برای مدت طولانی صاف باشند از ریباندینگ استفاده نمایید اما اگر می‌خواهید در کنار صاف کردن موهایتان آنها را تقویت کنید حتما از کراتینه مو استفاده نمایید.

آیا می‌توان در دوران شیردهی موها را ریباندینگ کرد؟

خیر، مواد شیمایی ناشی از کراتین مو بر سیستم بدن تاثیر می‌گذارند که همین امر موجب می‌شود که شیر مادر برای کودک سمی باشد ولی اگر موهای خود را ریباندینگ کردید به مدت 1 هفته از شیر دادن به کودک خود بپرهیزید.

آیا ریباندینگ مو باعث سرطان می‌شود؟

اگر فردی در طول یک سال به دفعات دو بار از ریباندینگ مو استفاده نمایید در انجام این روش زیاده‌روی می‌کند و احتمال ابتلا به سرطان سینه را در بدن خود افزایش می‌دهد.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

0 0 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.