استفاده از سشوار بعد از پروتئین تراپی مو

استفاده از سشوار بعد از پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مو یکی از بهترین روش‌ها برای رساندن ویتامین به موها و درمان موهای خشک و آسیب دیده است که با استفاده از این روش می‌توان بدون کوتاه کردن موها آنها را احیا نمود. معمولا سوال بسیاری از افرادی که پروتئینه مو را انجام می‌دهند این است که آیا می‌توان از سشوار و دیگر وسایل حرارتی بعد از انجام این روش استفاده کرد یا خیر و یا بعد از حمام چگونه موهای خود را خشک نمایند. در ادامه همراه زیبایی مگ باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

استفاده از سشوار بعد از پروتئین تراپی مو

استفاده از سشوار بعد از پروتئین تراپی مو

موهای خشک، آسیب دیده و دارای موخوره معمولا بدلیل دکلره کردن موها یا استفاده زیاد از وسایل حرارتی همچون اتو مو، سشوار، فر کننده مو و … بوجود می‌آیند که افراد برای درمان موهای خشک و آسیب دیده خود به انجام پروتئین تراپی رو می‌آورند. در حین انجام پروتئین تراپی، مواد شیمیایی خاصی بر روی ساقه موها گذاشته می‌شوند و سپس با استفاده از اتو مو این موارد را جذب ساقه مو می‌کنند و پس از آن موهای فرد آبرسانی و مرطوب می‌شود و از حالت خشکی و شکنندگی خارج می‌شود. ماندگاری پروتئین تراپی مو بر روی موها 3 الی 6 ماه است که اگر در این مدت از وسایل حرارتی همچون سشوار به صورت روزانه استفاده نمایید ممکن است ماندگاری آن کاهش یابد و بعد از گذشت 2 ماه موهای شما حالت آبرسانی که در طول انجام پروتئینه مو بدست آورده بود را از دست بدهد.

 بعد از انجام پروتئین تراپی در صورتی مجاز به استفاده از سشوار هستید که از حمام می‌آیید. روش استفاده از سشوار بعد از حمام به اینگونه باید باشد که ابتدا یک اسپری محافظ حرارتی را بر روی موهای خود اسپری کنید و سپس حرارت سشوار را بر روی متوسط قرار دهید و از فاصله حدود 5 سانت در هر طرف سر خود بگیرید تا موهایتان خشک شود. به این نکته نیز توجه کنید که بعد از انجام پروتئین تراپی هر مرتبه که به حمام می‌روید، باید موهای خود را به همین روش با سشوار خشک نمایید و موهایتان را خیس رها نکنید زیرا ماندن مقدار زیادی آب در موهایتان ممکن است اثرات مواد پروتئین تراپی را از بین ببرد. البته این مورد به این معنا نیست که شما می‌توانید هر روز به حمام بروید و از سشوار استفاده نمایید زیرا استفاده زیاد از آب نیز می‌تواند درمان پروتئینه را با مشکل مواجه نماید؛ بنابراین توصیه می‌شود پس از پروتئین تراپی موها دو بار در هفته به حمام بروید.

برای آشنایی بیشتر با روش‌های مراقبتی مو بعد از پروتئین تراپی می‌توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

استفاده از وسایل حرارتی پس از پروتئین تراپی

ممکن است بعد از انجام پروتئین تراپی مو به یک مهمانی دعوت شوید که دلتان بخواهد به موهای خود حالت و زیبایی ببخشید، در اینصورت باید به شما بگوییم که استفاده از فر کننده و اتو مو پس از گذشت دو ماه از پروتئین تراپی موری ندارد به شرطی که در طول سه ماه یک بار از این وسایل استفاده نمایید موردی ندارد زیرا وسایل حرارتی کراتین موهای شما را از بین خواهند برد و مجبور می‌شوید برای انجام پروتئین تراپی مجدد اقدام نمایید. بعد از پروتیئنه مو، موهای شما حدود 40 درصد صاف تر از موهای معمولی‌تان خواهد شد بنابراین دیگر نیازی به اتوهای صاف کننده مو ندارید. اما اگر تمایل دارید که موهای صاف برزیلی داشته باشید به جای پروتئین تراپی از روش کراتینه مو استفاده نمایید.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

0 0 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.