عوارض تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل

عوارض تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل

امروزه افرادی که لب‌های نازکی دارند و یا تمایل دارند لب‌هایی درشت و قلوه‌ای مانند داشته باشند اقدام به تزریق ژل لب می‌کنند. تزریق  ژل لب با استفاده از انواع فیلرها و مدل‌ها مانند مدل لب روسی، لب عروس و … انجام می‌گیرد و از  تزریق ژل معمولا در تمام نقاط صورت و بدن مانند تزریق  ژل به بینی، زیرچشم، باسن و… انجام می‌گیرد، بنابراین ممکن است این سوال برای شما پیش آید که کدام یک از مدل‌های تزریق ژل لب به شما می‌آیند یا اگر مدل گونه‌های خود را  بعد از  تزریق  فیلر دوست نداشتید، می‌توانید آن را به  فرم قبلی برگردانید یا خیر. باید به شما بگوییم امروزه با استفاده از آنزیم هیالورونیداز (هیالاز) می‌توان اثر ژل‌ها را معکوس کرد یا اقدام به تخلیه ژل لب کرد اما ممکن است به این فکرکنید که آیا تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل عوارض جانبی خاصی دارد یا خیر. در ادامه با زیبایی مگ همراه باشید تا به این سوال شما پاسخ دهیم.

چگونه ژل را از بین ببریم؟

نحوه تخلیه  یا حل  شدن  فیلر بستگی به نوع ژل مورد استفاده برای تزریق دارد. بهترین نوع فیلرها دارای اسید هیالورونیک (HA) هستند که به راحتی حل می‌شوند و شامل برندهایی همچون ژوویدرم، رستیلن و بلوترو هستند. البته برای حل شدن یا از بین بردن تاثیر فیلر نیاز به آنزیم یا همان تزریق هیالورونیداز می‌باشد.

هیالورونیداز یک آنزیم طبیعی است که برای از بین بردن اثر ژل لب بسیار مناسب می‌باشد. این آنزیم‌ها با برندهای مختلفی همچون Hylenex، Vitraseو  Amphadase موجود هستند.

روش انجام تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل

روش انجام تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل

هنگامی که  برای تزریق آنزیم به پزشک متخصص مراجعه می‌کند، او پس از  بررسی  و علت تخلیه ژل شما از  یک کرم  بی‌حس کننده مانند لیدوکائین استفاده می‌کند و آن را بر روی ناحیه‌ای که می‌خواهید ژل را تخلیه کنید  به مدت 30 دقیقه می‌زند. پس از بی‌حس شدن ناحیه مدنظر، آنزیم هیالورونیداز را در  همان ناحیه تزریق می‌کند و  آن ناحیه را به آرامی ماساژ می‌دهد تا آنزیم به خوبی عمل کند. سپس لازم است تا  به مدت نیم ساعت در  مطب پزشک بنشینید تا اگر عوارضی در شما دیده شد، پزشک اقدامات  لازم را ا نجام دهد. کل  فرایند تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل حدود 60 الی 90 دقیقه به طول می‌انجامد.

عوارض تزریق آنزیم از بین برنده فیلر

تاکنون عوارض جانبی جدی در ارتباط  با تزریق آنزیم برای حل شدن ژل گزارش نشده است اما پزشکان پیش بینی می‌کنند که ممکن است عوارض جانبی زیر در عده‌ کمی از افراد رخ دهند. این عوارض جانبی نادر ناشی از تزریق آنزیم عبارتند از:

  • تورم
  • خارش محل تزریق
  • نازک شدن لب‌ها
  • واکنش آلرژیک و حساسیت پوستی
  • تاثیر دیرهنگام تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل
  • داشتن حساسیت نسبت به ماده یا کرم بی‌حسی قبل از تزریق آنزیم

جلسات لازم برای تزریق آنزیم

معمولا برای تزریق آنزیم یک جلسه کافی می‌باشد اما باتوجه به مقدار و حجم ژلی که سعی در کاهش و تخلیه آن دارید ممکن است به 3 الی 5 جلسه برای تزریق آنزیم نیاز داشته باشید.

مراقبت‌های پس از  تزریق آنزیم برای تخلیه ژل

معمولا پس از تزریق آنزیم و انواع تزریقات زیبایی پزشکان داروهایی مانند آنتی بیوتیک و کاهش دهنده ورم در محل تزریق مانند  قرص آناهیل را تجویز می‌کنند. بنابراین حتما داروهایی که پزشکتان برای شما تجویز می‌کند را مطابق با دستورالعمل وی بخورید و از  آرایش کردن به مدت  48 ساعت بپرهیزید تا محل تزریق آنزیم دچار عفونت نشود.

آیا می‌توان با استفاده از روش‌های خانگی فیلر را تخلیه کرد؟

اگر به هر دلیلی از تزریق ژل در هر نقطه از بدن خود راضی نیستید، هیچ اقدامی در خانه نکنید زیرا تمام  روش‌های خانگی جایگزین آنزیم برای تخلیه ژل دروغ هستند و انجام هر کاری در خانه ممکن به سلامتی و زیبایی ظاهری  شما آسیب وارد نماید. تخلیه فیلر و تزریق آنزیم را فقط متخصصان و پزشکان  پوست  و مو و زیبایی می‎‌توانند انجام  دهند و  اگر از دوستان  و  آشنایان شنیده‌اید که می‌توان با ماساژ دادن فیلر را حل کرد نادرست است و این کار می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را دربر داشته باشد.

هزینه تزریق آنزیم و برداشتن ژل

هزینه تزریق آنزیم و برداشتن ژل

معمولا قیمت ثابتی برای تزریق آنزیم برای از بین بردن ژل وجود ندارد و قیمت  تزریق آنزیم به عواملی همچون  محل کلینیک، تجربه و مهارت پزشک، حجم ژل و  … بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه تزریق آنزیم از 700 هزار تومان به بالا می‌باشد. در نهایت از مراجعه به پزشکانی که هزینه‌ پایین از شما می‌گیرند بپرهیزید و برای تزریق آنزیم سعی کنید تا به یک پزشک ماهر و باتجربه مراجعه نمایید تا از بروز هرگونه عوارض جلوگیری شود.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

4 2 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

1 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سادات حبیب الهی
اسفند 29, 1402 10:53 ب.ظ

سلام

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.