علت صاف نشدن مو پس از پروتئین تراپی مو

علت صاف نشدن مو پس از پروتئین تراپی مو

پروتئین تراپی مو یکی از بهترین روش‌ها برای رساندن مواد مغذی به موها و البته صاف کردن موها می‌باشد. اما در بسیاری از موارد بعد از انجام پروتئینه مو، موهای افراد نرم و ابریشمی می‌شود اما به قدر کافی صاف نمی‌شود. صاف نشدن موها پس از انجام پروتئین تراپی دلایل بسیاری دارد که در ادامه به هر کدام از آنها به طور کامل پرداخته‌ایم.

علل وزی مو و صاف نشدن آن پس از پروتئین تراپی

علل وزی مو و صاف نشدن آن پس از پروتئین تراپی

پروتئین تراپی مو همانطور که از نام آن پیداست بیشتر برای رساندن مواد مغذی و ویتامین‌ها به موها کاربرد دارد و درصد صافی کمی دارد اما برای مدت کوتاهی (حدودا سه ماه) موهای شما را صاف و براق می‌کند. اما موهای برخی از افراد بلافاصله پس از انجام پروتئینه مو صاف نمی‌شود که دلایل آن عبارتند از:

داشتن موهای حجیم و فر

اگر دارای موهای بسیار حجم و فر زیاد هستید، نباید توقع داشته باشید که موهای شما پس از انجام پروتئین تراپی مو صاف و لخت شوند زیرا اصلی‌ترین کار پروتئین تراپی رساندن مواد مغذی به موها و سپس صاف کردن موها است و معمولا افرادی که به صورت ارثی دارای موهای صاف هستند پس از انجام این روش موهای آنها بیشتر صاف و ابریشمی خواهد شد تا افراد دارای موهای فر.

مرغوب نبودن مواد پروتئینه

اگر پس از انجام پروتئین تراپی مو هیچ تغییری در موهای خود مشاهده نکردید و علاوه بر آن موهای شما دچار ریزش شدند، بدانید که آرایشگر از مواد مرغوب برای پروتئینه کردن موهای شما استفاده نکرده است. برای جلوگیری از این امر سعی کنید پس از پرس و جوهای بسیار به آرایشگر و سالن زیبایی دارای پرسنل مجرب مراجعه نمایید تا محصولات آنها دارای تاریخ و مرغوب باشند در غیر اینصورت ممکن است علاوه بر صاف نشدن موهایتان، آسیبی بسیاری به موهای شما وارد شود.

عدم مهارت و تجربه آرایشگر

بسیاری از آرایشگران دارای تجربه کافی برای انجام پروتئینه مو نیستند برای مثال مواد شیمیایی که برای انجام پروتئین تراپی موها لازم هستند را مانند شامپو بر روی کف سر شما ماساژ می‌دهند و تصور می‌کنند که اینگونه مواد مغذی بیشتری را به موهای شما وارد نمی‌کنند، در صورتی که برای انجام پروتئین تراپی مو لازم است تا مواد شیمیایی مرغوب حدود سه سانت پایین‌تر از ریشه مو و بر روی ساقه‌ موهای شما گذاشته شوند.

برای یافتن یک آرایشگر خوب و مجرب می‌توانید نمونه کارهای آنها و نظرات مردم را درون شبکه‌های اجتماعی آنها بخوانید تا بهترین آرایشگر را برای انجام پروتئین تراپی موهای خود انتخاب نمایید.

عدم استفاده از محصولات مراقبتی

پس از انجام پروتئینه مو لازم است تا به مدت سه ماه فقط از شامپو فاقد سولفات و ماسک موی مخصوص پروتئین تراپی در حمام استفاده نمایید. استفاده از شامپوهای معمولی پس از انجام پروتئین تراپی می‌تواند به موهای شما آسیب وارد نماید و موهایتان را وز کند.

بستن موها

پس از انجام روش‌های مراقبتی و زیبایی مو مانند پروتئین تراپی، کراتین مو، ریباندینگ و … لازم است تا حداقل به مدت سه روز موهای خود را بوسیله کش یا گیره‌های مو نبندید زیرا این کار می‌تواند موهای شما را دچار شکستگی کند و از صاف شدن موهای شما جلوگیری می‌کند.

شستشوی موها

پس از انجام پروتئین تراپی مو لازم است تا به مدت سه روز موهای خود را نشویید تا مواد مغذی که طی انجام پروتئین تراپی بر روی ساقه موهای شما گذاشته شدند به فولیکول‌های موهای شما نفوذ کنند و ماندگاری این روش بیشتر شود. اگر موهای خود را در این بازه بشویید، ممکن است صافی موهای شما کمتر شود و یا موهایتان وز شود. علاوه‌براین، پس از انجام پروتئین تراپی لازم است تا پس از هر مرتبه حمام کردن، موهای خود را به طور کامل توسط سشوار خشک نمایید زیرا خشک نکردن موها باعث وز شدن، شکننده شدن موها و از بین رفتن صافی موهای شما می‌شود.

انجام پروتئین تراپی در زمان قاعدگی

موها در دوران پریودی به علت تغییر هورمون‌ها چرب می‌شوند و ممکن است انجام پروتئین تراپی مو در زمان پریودی به خوبی تاثیرگذار نباشد و موهای شما به قدر کافی صاف نشوند.

سوالات متداول

اگر پس از انجام پروتئین تراپی موها از صافی موهای خود راضی نباشم، می‌توانم مجدد موهای خود را صاف کنم؟

پس ازانجام پروتئین تراپی اگر از درصد صافی موهای خود راضی نبودید، می‌توانید از روغن آرگان یا نرم کننده‌های مو استفاده نمایید تا موهایتان به مرور صاف شود یا با توجه به صلاحدید متخصص یا آرایشگر اقدام به پروتئین تراپی مجدد نمایید.

چرا موهایم پس از پروتئینه مو خشک و وز شده است؟

علت آن می‌تواند استفاده از مواد نامرغوب و یا استفاده بیش از حد مواد باشد که همگی این موارد بستگی به مهارت آرایشگر دارد.

برای صاف کردن موهایم پروتئین تراپی بهتر است یا کراتینه؟

اگر موهای شما از سلامت کافی برخوردار هستند و تنها قصد شما صاف کردن موهایتان می‌باشد بهتر است تا کراتینه مو را انجام دهید زیرا پروتئین تراپی بیشتر برای رساندن مواد مغذی و انواع ویتامین‌ها به موها انجام می‌شود.

هر چند مدت یکبار باید پروتئین تراپی مو را انجام دهم؟

معمولا بهتر است تا انجام پروتئین تراپی مجدد را هر سه ماه یکبار انجام دهید.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

4 2 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.