کراتینه مو پس از دکلره | قیمت و مزایا

کراتینه مو پس از دکلره قیمت و مزایا

بانوان در طول زندگی خود عاشق این هستند که رنگ موهای متنوعی را امتحان کنند و بسیاری از رنگ موها نیاز به دکلره کردن مو دارند که به مرور زمان دکلره باعث نازک، خشک و شکننده شدن موها می‌شود و زیبایی موها را از بین می‌برد. برای بازگرداندن سلامت طبیعی موها پس از دکلره نیاز است تا از محصولات و درمان‌های مخصوص مراقبت از مو مانند کراتین مو استفاده شود. البته باید انجام کراتینه مو پس از دکلره تحت نظر متخصص مو و زیبایی انجام شود، زیرا مواد و حرارتی که در حین انجام کراتین بر روی موها اعمال می‌شود ممکن است آسیب موها را چندین برابر کند.

مزایای کراتینه مو پس از دکلره کردن

مزایای کراتینه مو پس از دکلره کردن

کراتین یک پروتئین فیبریلار منحصر به فرد است که بسیار قوی است. با این حال، محصولات حاوی کراتین باید حاوی مواد مفید دیگری مانند عصاره‌ها و روغن‌های طبیعی باشند. پس از دکلره موها، پیوندهای دی سولفیدی موهای افراد شکسته و آسیب می‌بینند، زیرا پراکسید هیدروژن کراتین طبیعی را از بین می‌برد. بنابراین، درمان کراتینه برای موهای دکلره شده، ساختار آسیب‌دیده را بازیابی می‌کند.

به طور کلی انجام روش درمانی کراتین مو پس از دکلره مزایا و فواید بسیاری را برای موهای دکلره شده و خشک به همراه دارد که عبارتند از:

 • رفع موخوره
 • آبرسانی و مرطوب کردن موها
 • بازگردانی درخشانی موها
 • استحکام بخشیدن به موها
 • رفع وزی و خشکی مو
 • لطافت بخشیدن به موها

نحوه انجام کراتینه درمانی برای موهای دکلره شده

نحوه انجام کراتینه درمانی برای موهای دکلره شده

همه ما شنیده‌ایم که کراتینه با اتوکشی همراه است اما روش انجام کراتینه برای موهای دکلره متفاوت می‌باشد. انجام کراتینه برای موهای دکلره به صورت زیر گام به گام انجام خواهد گرفت:

 1. ابتدا باید به یک فرد مجرب در زمینه مراقبت موها و کراتین درمانی در سالن‌های زیبایی مراجعه نمایید تا وضعیت موهای شما را بررسی نماید.
 2. سپس متخصص کراتینه مو، موهای شما را با شامپو مخصوص کراتینه شستشو می‌دهد و آنها را با دمای ملایم سشوار به طور کامل خشک می‌کند.
 3. سپس مواد کراتینه مو را بر روی موهای شما می‌گذارد سپس چند ساعت (با توجه به حجم و آسیب‌دیدگی مو) باید صبر کنید تا مواد کراتین به لایه‌های مو نفوذ کنند. بهتر است برای موهای دکلره شده از مواد کراتینه گیاهی استفاده شود تا باعث آسیب بیشتر به موها نگردد.
 4. سپس موها شسته می‌شود و با دمای ملایم سشوار خشک می‌گردند. متخصص در این مرحله تشخیص می‌دهد که آیا اتوکشی برای موهای شما لازم است یا خیر.

اتوکشی پس از موادگذاری کراتینه برای صافی مو انجام می‌گیرد بنابراین بهتر است که برای صافی مو زمان دیگری مراجعه نمایید و فعلا کراتینه را برای بازگردانی سلامت موهای خود پس از دکلره انجام دهید.

مراقبت‌های پس از کراتینه موهای دکلره شده

پس از انجام کراتین مو برای موهای دکلره شده لازم است تا چند نکته مراقبتی را برای اثرگذاری درمان رعایت نمایید:

 • از بستن موهای خود توسط گیره سر یا کش مو به مدت سه روز خودداری نمایید.
 • تا سه روز پس از کراتین موها از حمام رفتن و شستن موها اجتناب نمایید.
 • حتما از شامپوهای فاقد سولفات استفاده نمایید.
 • از ماسک موی داخل حمام مخصوص موهای کراتین و رنگ شده استفاده نمایید.
 • یک ماه پس از کراتینه مو از استخر رفتن اجتناب نمایید زیرا آب استخر حاوی کلر است که اثرگذاری مواد کراتین را از بین می‌برد.

عوارض کراتین مو پس از دکلره

در بسیاری از موارد کراتین مو پس از دکلره می‌تواند موجب آسیب بیشتر و خشکی شدید موها گردد. به همین علت توصیه می‌شود که یک ماه پس از دکلره به کراتین کردن موها بپردازید. از عوارض کراتین پس از دکلره موها حساسیت به مواد کراتین و آلرژی گزارش شده است. همچنین برای آنکه از عوارض ناشی از کراتین مو در امان باشید می‌توانید از روش‌های خانگی پروتئین تراپی مو استفاده نمایید تا در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی نمایید.

ماندگاری کراتین برای موهای دکلره و رنگ شده

ماندگاری کراتین برای موهای دکلره و رنگ شده

اگر نحوه انجام کراتین برای موهای دکلره شده بدون اتوکشی باشد، ماندگاری آن حدودا 2 ماه خواهد بود اما اگر متخصص کراتینه مو تشخیص دهد که برای کراتین موهای شما باید اتوکشی انجام دهد ماندگاری آن 3 الی 5 ماه خواهد بود.

قیمت انجام کراتینه مو پس از دکلره

قیمت انجام کراتینه مو پس از دکلره

هزینه کراتین مو در هر سالن زیبایی متفاوت می‌باشد و به عوامل مختلفی همچون شهرت سالن زیبایی، طول مو، حجم مو، لوکیشن آرایشگاه یا سالن زیبایی و … تعیین می‌شود. اما به طور کلی قیمت کراتینه مو پس از دکلره به نوع آسیب‌دیدگی مو ناشی از دکلره بستگی دارد و معمولا هزینه کلی آن از 1.5 میلیون به بالا می‌باشد.

پرسش‌های متداول زیباجویان

چه مدت پس از دکلره مو باید برای کراتین اقدام کرد؟

پس از دکلره مو باید 1 ماه صبر کرد سپس برای کراتینه کردن موها اقدام نمود.

برای موهای خشک ناشی از دکلره پروتئین تراپی مو بهتر است یا کراتین مو؟

اینکه کدام روش درمانی مو پس از دکلره مناسب موهای شما است باید توسط متخصص‌های مراقبت مو در سالن‌های زیبایی تعیین شود؛ اما معمولا کراتین مو بهترین روش برای موهای دکلره شده است.

آیا انجام کراتینه مو بعد از دکلره واجب است؟

در دکلره از مواد شیمیایی خاصی برای سفید کردن یا خنثی نمودن رنگ موها استفاده می‌شود که همین مواد باعث از بین بردن حجم بسیاری از کراتین موهای افراد می‌گردد. به همین سبب لازم است تا کراتین مو پس از دکلره را حتما انجام دهید تا مقدار کراتینه از دست رفته را به موهای خود بازگردانید.

آیا کراتینه باعث تغییر رنگ موهای دکلره می‌شود؟

خیر، کراتینه مو نمی‌تواند بر نتیجه رنگ مو تاثیر بگذارد زیرا هیچگونه رنگدانه‌ای در مواد کراتین به کار برده نشده‌اند.

اشتراک گذاری مطلب

تلگرام
واتساپ
توییتر

بخش نظرات و نمره دهی

0 0 رای ها
---> 5 (بیشترین)
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

مقالات مرتبط

زیبایی مگ (مجله زیبایی بانوان) شامل تمامی مطالبی است که برای هر بانوی خاصی الزامی است تا برای سلامت پوست، مو و زیبایی خیره کننده آنها را بخواند. هدف ما گردآوری مطالب روز زیبایی و معرفی بهترین سالن‌های زیبایی، مراکز فروش لوازم آرایش و مراقبت پوستی و … است.